O mnie

Pochodzę z Opola. Ukończyłam PSM I I II stopnia im. F. Chopina w Opolu w klasie fortepianu. Jestem absolwentką Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji prof. Andrzeja Zubka. Jestem stypendystką Berklee College of Music w Bostonie w Stanach Zjednoczonych, gdzie współpracowałam z amerykańskimi artystami wielkiego formatu oraz nawiązałam kontakty artystyczne umożliwiające rozwój formacji, których obecnie jestem liderem – chór gospel, big-band, comba jazzowe i popowe. Zapraszam do spotkania z moim muzycznym światem!

Jestem laureatką wielu prestiżowych międzynarodowych festiwali w różnych kategoriach muzycznych m.in. pianistyki, kompozycji, aranżacji, wokalistyki, dyrygentury w Polsce i za granicą: KFPP w Opolu,  Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku, Festiwal Big Bandów w Nowym Tomyślu, Ogólnopolski Konkurs Jazzowy “Jazzga” w Łodzi pod kierownictwem Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Międzynarodowe Spotkania Muzyków Jazzowych w Rudnikach, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Pradze, Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr w Hiszpanii.

Współpracuję z wybitnymi muzykami polskimi oraz zagranicznymi takimi jak: Chester Thompson, Bob Stoloff, Alan White, Natalia Kukulska, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Ewa Uryga, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiljański, Stanisław Fiałkowski, Zygmunt Kukla i wielu innych.

Od wielu lat prowadzę działalność dydaktyczną w specjalności: wokalistyka, chóralistyka, w tym chór gospel, zespoły wokalno-instrumentalne oraz instrumentalne. Jestem muzykiem o wyraźnie ukształtowanej osobowości artystycznej. Jako inicjatorka oraz pomysłodawczyni katowickiego Stowarzyszenia „Power Of Soul” spełniam jego misję, którą jest upowszechnianie muzyki oraz aktywizacja społeczeństwa w życiu kulturalnym. Jestem twórcą oraz dyrektorem Akademii Musicalu i Muzyki Rozrywkowej „Cool Music School“. Jestem kierownikiem artystycznym warsztatów wokalnych oraz koncertów na terenie całej Polski.

W swoim dorobku artystycznym posiadam nagrania radiowe, telewizyjne, płyty autorskie z własnymi kompozycjami, aranżacjami i tekstami. Na prestiżowym XVIII Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu w 2013 roku zostałam ogłoszona najlepszą wokalistką.
Współpracuję z polskimi i zagranicznymi teatrami muzycznymi na skalę europejską. Współpracuję przy wielu projektach artystycznych z fundacjami oraz stowarzyszeniami na rzecz osób niepełnosprawnych w Polsce i za granicą.
Otrzymuję także częste zaproszenia jako juror prestiżowych festiwali muzycznych w kraju i poza jego granicami.

Projekty autorskie

W grudniu 2007 roku ukazała się moja autorska płyta studyjna “Don’t Ask”, nagrana przez absolwentów, studentów oraz profesorów Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Wielkim sukcesem w 2012 roku okazało się wydanie dwupłytowego album Soul Hunters Gospel Choir & Kasia Puma Piasecka o tytule „Power”. W 2019 roku ukazał się nowy album „Every Time” z udziałem znakomitych gości: Maciej Lipina, Marek Gaszyński, Charli Green, Remigiusz Zawadzki, Keith Thompson, Leszek Nowotarski, najlepszych, jedynych muzyków tworzących wspaniałą sekcję rytmiczną oraz piękną przestrzeń muzyczną w moich dźwiękach: Krzysztof Puma Piasecki, Andrzej Rusek, Michał Dziewiński.

Energy Puma Band to nowy energetyczny small band, który powstał w 2012 roku w wyniku współpracy z Miejskim Klubem im. Jana Kiepury – Energetycznym Centrum Kultury w Sosnowcu. Dotychczas Energy Puma Band współpracował już m. in. z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Zbigniewem Wodeckim, Krystyną Prońko, Krzysztofem „Pumą” Piaseckim, Robertem Janowskim, Pauliną Przybysz, Dawidem Podsiadło, Moniką Borzym. Obecne plany muzyków skupiają się na wydaniu kolejnego albumu, do współtworzenia którego zaproszone zostaną kolejne gwiazdy, również sceny zagranicznej.

„Energy Puma Band to odzwierciedlenie dynamitu artystycznego okraszonego aksamitnym, ale i z pazurem głosem dyrygentki Pumy Piaseckiej, a charyzmatycznych muzyków połączyła wspólna pasja i wszechobecny, pulsujący groove”.